3.05.2011

Kate Middleton's Make Up - Kate Middleton'ın Düğün Makyajı

 
Selaaam : )

Kendimi daha fazla tutamayıp, objektifimi bugünlerde İngiliz Kraliyet ailesinin yanı sıra tüm dünyanın da gözbebeği olan, modern zaman prensesi Kate Middleton’a çeviriyorum. Ama daha spesifik bir biçimde. Gelinliği, tacı, duvağı, gelin çiçeği.. Hepsine söylenecek bir şeyler var tabi ama ben bugün Kate’in makyajından bahsetmek istiyorum. Haberiniz var mı bilmiyorum ama Kate düğünde makyajını kendisi yapmış!! Nasıl ya? Neden! Gerçekten çok  şaşırdım, biz mezuniyet balomuzda bile döne döne iyi makyöz ararken, Kate Middleton kraliyet düğününde kendi makyajını kendisi yapıyor.. Vay be.. : ) Vay be deyişimin sebebi, bak ya ne kadar da güzel yapmıştan öte bu nasıl bir rahatlık, nasıl bir özgüven : ) E ama olsun o kadar dediğinizi duyuyorum : ) Olsun hadi.. Ama bu kadar değil tabi ki, Kate Middleton’ın üniversitede sanat üzerine eğitim aldığını düşünürsek elinin çizime, resime yatkın olduğunu tahmin edebilirsiniz, zaten prensle de üniversitede aynı bölümde okurken tanışmışlar! : o Ayrıca bu kadar da değil, dünyaca ünlü makyaj üstadı Arabella Preston’dan da düğün öncesi dersler almış.  Konuşulanlar arasında düğünden birkaç hafta önce Kate’in Bobbi Brown mağazasının bütün ürünlerini topladığı da var. Konu açılmışken, evlenen bir prenses olur da, bütün detaylar ortaya dökülmez mi.. Sırasıyla kullandığı bütün makyaj malzemelerini de sayalım birlikte. Fondöten, pudra, göz altı kapatıcısı, allık gibi tüm cilt ürünleri Bobbi Brown. Gözlere gelince, maskarası Lancome Hypnose Volume, göz kalemi, dudak parlatıcısı ve far seçimleri de yine Lancome. Oje olarak toz pembe tonlarında french tercih eden Kate’in oje markaları da Benefit ve Essie. Hatta sizler için bütün bu bahsettiğim malzemelerin görsellerini içeren şık bir kolaj hazırladım. Onu ve Kate Middleton’ın makyajının belirgin olduğu yakın yüz fotoğraflarını da yazının devamında bulabilirsiniz. Çok sade ve tatlı olmuş bence. Daha iyisi olamaz mıydı?  Sanki olabilirdi.. : ) Son olarak da sizlere Kate’in makyaj uygulamasını özetliyorum:

1-      Önce, Cilt rengine en yakın tonda, tercihen mineral bazlı yumuşak dokulu fondöteni uyguluyoruz.
2-      Ardından cilt renginden 1-2 ton açık göz altı kapatıcısını nazikçe tampon darbelerle göz altımıza uyguluyoruz. Ben önce fondöten uygulamayı tercih ediyorum, böylece kapatıcı daha etkili ve kalıcı oluyor.
3-      Makyajımızın kalıcılığını artırmak için transparan, hafif ışıltı veren bir pudrayla fondöten ve kapatıcıyı sabitliyoruz.
4-      Elmacık kemiklerimize gül rengine yakın pembe bronz tonlarında bir allığı belirgin bir şekilde uyguluyoruz, ama güzelce dağıtmak önemli burada.
5-      Füme rengi farımızı göz kapaklarımıza fazla yoğunlaştırmadan dağıtarak uyguluyoruz, burada fırçamıza çok iş düşüyor çünkü çok abartmadan dumanlı bakışlar elde etmemiz gerek. 6-      Alt göz kapağımızın içine siyah kalem çekiyoruz, üst göz kapağımızın da dış kısmına doğru hafifçe çekiyoruz. Bu arada Kate'in kaşlarının aralarındaki boşlukları da doldurdurarak belirginleştirdiği sizin de gözünüzden kaçmamıştır.
7-      Maskaramızı kıvırdığımız kirpiklerimize güzelce, kirpikleri kavrayarak 2 kat uyguluyoruz.
8-      Son olarak da, şeftali pembe açık tonlardaki rujumuzu ve üzerine yine aynı tonlardaki dudak parlatıcımızı sürüyoruz.
9-      Eveeet, prenses olmaya hazırız. Şimdi de tacımızı takıyoruz!! : )

Onlar ermiş muradınaaa, biz çıkalım kerevetineeee.. : )
Hi again!! : ) I couldn’t resist any more and I ‘m turning the spotlights to Kate Middleton, the royal bride is loved by everyone. She has just became a modern age princess and that is really incredible. But now, I want to go into the matter in a different direction. If I start to talk about her wedding dress, bridal bouquet, shoes, jewels or veil, I can’t stop talking until tomorrow : ) So, I just want to get under the spotlight her wedding make up.
Do you know that she made her own make up for wedding!! Here is a huge waaaooowww!!! I don’t mean that oww how good it made, I mean that what a self-confidence, what a comfort!! : ) I can hear that you think that is so normal.. Eventually, she is a princess. : ) But there are some facts behind this issue. For example, do you know that she studied at the university of art? So we can guess that she is talented in painting and drawing. And that skills are really important for make up. And do you remember that she met with the prince in university? And that’s not all. She took special make up lessons before wedding  from Arabella Preston who is the most famous make up artist in world. And the other gossips say that she bought lots of thing from a Bobbi Brown Store a few weeks before the wedding. Well as the way ready, she used whole skin make up stuff from Bobbi Brown, and she has used Lancome Hypnose Mascara, she has also used Lancome for her lips, eyeliner and eye pencil. She’s prefered the light pink french manicure, and the nailpolishes are Benefit and Essie. I also made a classy collage which includes all these brands. You can see it just below. In my opinion, she was a really cute and classy bride. But I have to ask that could have been better? Maybe, it could have been.. : ) Finally, I am summarizing her make up application for you:1.      Firstly, we have to start with a nice base fort he foundation, and we have to choose the nearest  colour foundation to our skin.
2.      Then, we have to apply the concealer(a little lighter colour from the skin) under the eyes to brighten your eyes.
3.      We are setting them with some tranparent powder.
4.      We are applying a rose pink – bronze blush to our cheeks. Or just use a bronze blush and then layer it with a soft pink.
5.      For eyes, Start with a chestnut eyeliner and draw it like an upwards eyeliner. Use a brown eyeshadow in dark and lighter colors on the eye crease for a light smokey-eye look and use a off-white eyeshadow on the eyelids.
6.   Curl your lashes before you put on any mascara — and always use a waterproof mascara. “She will have a lot of tears that day and it is important that the makeup is at the same place at the end of the day!
7.      Shape your brows with a pencil and fill it in with brow powder.
8.      Lastly, maket he final touch with soft pink – peach rouge and lip gloss.
9.      Now, you can wear the crown.. Ready to be a princess! : )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...