26.05.2011

MUDO MUDO MUDO!!!

Merhaba! Hemen konuya girmek istiyorum, bu çantalar o kadar güzel ki onlardan bahsetmek için sabırsızlanıyorum. Bugün sizlerle kendi zevkimden birşeyler paylaşmak istedim. Mudo zaten her zaman sevdiğim markalardan olmuştur ama bu sezon çantalarına bayıldımmm! Hepsini hepsini istiyorum, ama maalesef sadece istemekle yetiniyorum :) Bu modellerin hepsini hem Mudo mağazalarında hem de www.mudo.com.tr de bulabilirsiniz. Online alışveriş dünyasında da güvenilir bir yeri var Mudo'nun.. Yukarıdaki mercan rengi ise favorim, son zamanların popüler kızı uzun saplı küçük çantalar kadar sevimli birşey yok bence, bir o kadar da rahatlar! Aldıkça alasım geliyor, biri beni durdursunnn!!!! :)

Hello! Immediately I want to get the issue, I can't wait to talk about them, these bags are sooo beautiful! Today, I want to share a bit part of my personal taste. Mudo is one of the all time favourite brands for me, but especially this season, I loved their bags!! I want all, but unfortuanetely I just want :) You can find all of these models in Mudo stores, you can also find them in www.mudo.com.tr It's a good and safe choice for online shopping. My favorite is the coral colour (above) You know the trend is long hangers and small forms for bags todays. And I love these things, very cute and comfortable! I guess, a bag mania is starting :s Please somebody has to stop me!!! :)


Ekru kahverengi bir de altın detaylar işin içindeyse bilin ki ben de oradayım. Ayrıca bu hafif kıvrımlı kutu kutu çanta tüm detaylarıyla çok tatlı.


Ecru, milk white, brown, and the golden details are working together, I'm in too.. :) And also, this less curved and box shaped bag is so sweet with the elegant details.İşteee bu da favorilerimden :) Yukarıda mercan rengi de olanın sarısı.. Burada oldukça turuncu görünüyor ama aslında daha sarı ve çoook tatlı.. Bu arada bu çantaların fiyatları 60-80 TL arasında değişiyor.


Annndd one of my favourites :) You've just seen the coral colour of this above. Actually ıt looks so orange here, but I had chance to see it closely, it's bright yellow and be sure that is more beautiful. And the prices of these bags are changing between 30-40 EuroÇikolata taba tonlarda süet bu çanta da hem formu hem detaylarıyla o çekici zinciriyle kalbimi çalanlardan. Hem bohem hem şık :)


In Chocolate tan colours, suede bag has stole my heart with the details, especially chain and form..  Both stylish and bohemian :)
Wuuu sıra geldi denizciye :) Denizci temalar çizgiler çapalar lacivertler beyazlar kırmızılar her yaz moda aslında.. Ama bu yaz daha da bir moda. Bu çantanın lacivert yerine kırmızı veya siyah çizgili olanları da var, kırmızı olan da gerçekten güzel :) Yaz için ideal..


Wohoo the time for sailor now! :) Sailor fashion, stripes, anchors, dark blues, reds, whites are always popular in summer seasons. But this summer, they are a bit more trendy! You can also find red or black stripes istead of the dark blue stripes for this bag in Mudo, red one is really cool :) Best for summer...Bu daaa mercan renkli çanta formundan sonra 2. favorim! Oyuncak gibi, ayıcıkları çıkarıp evcilik oynamak istiyor insan :)) Hem romantik, biraz çocuksu, sevimli, bir yandan da şık.. Dantellere, krem, pembe tonlarına olan düşkünlüğümü zaten biliyorsunuz, nude tonlarda şortlar postumda bahsetmiştim hatırlarsanız. :)


And that's my second favorite bag after the coral one! Like a toy, it reminds me the childhood, I want to pluch that teddy bears and playing house :)) Both romantic, childish, cute and stylish too.. You already know my lace and pink beige cream colours love from the nude shorts post :) Do you remember?


Bu da bir üsttekine benzer bir tarz, daha açık tonlarda yine dantelle süslenmiş, çok cici :) Lafın kısası, bu sezon Mudo'dan en az bir çanta alınır mı alınır!! :)

And that is similar style with the above one, in lighter colours, decorated with white laces, very pretty :) When I am finishing my words for today, I can easily say that it is a must to buy a bag from Mudo this season!! :))


And I really want to hear that which is your favourite one? If you share, I will be so happy.. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...