20.06.2011

Secret's of Angelina Jolie Make Up! - Angelina Jolie Makyajının Sırları!
Hem kadınların hem erkeklerin hayran olduğu nadir iç ve dış güzellikte insanlardan Angelna Jolie hakkında bir post hazırlamak istedim. Kendisi zaten özel olarak tasarlanıp dünyaya gönderilmiş gibi, ancak biraz olsun nasiplenebilmek için, ya da en olmadı benzediğimizi düşünüp sevinebilelim diye Angelina Jolie'nin klasik makyajının püf noktalarını paylaşmak istedim. Genelde gözlerini vurgulayan ve natürel tonları tercih eden bir makyaj stili var ancak arada bir güzel dudaklarını kırmızı ile de vurguluyor. O zaman başlayalım bakalımmm:

Cilt için:
 Açık ten rengine sahip olduğundan, öncelikle nemlendirilmiş cildine açık tonda bir fondöten sürüyor. Daha sonra ise göz altlarına doğal tonda bir kapatıcı uyguluyor. Burada kullanılan ürünlerin kalitesi büyük önem taşıyor tabii. Bazı tamamladıktan sonra da şeftali bronz ya da duruma göre gül kurusu allığı elmacık kemiklerine uyguluyor.

Gözler için:
Gözlerin bu makyajın en önemli kısmı olduğunu tekrarlıyorum öncelikle. Seyrek ve açık tonda kaşları olan Angelina, açık kahve nude tonlarında bir kalem ya da farla kaşlarını belirginleştirerek göz makyajına başlıyor. Ardından da koyu gri siyah tonda bir farı üst göz kapağının dış kısmına kirpik dibine ince biçimde, çekik göz ifadesi verecek şekilde aplikatörle uyguluyor. Aynı işlemi alt kirpik dipleri için de uyguluyor. Ardından siyah eyelinerı üst kirpik diplerine gözün iç tarafından ince başlayıp dışa doğru kalınlaştırarak uyguluyor ,alt kirpik dibiyle de bütünleştiriyor. Bundan sonra kirpiklerini kıvırıp, takma kirpiklerini takıyor ve bolca maskarasını uyguluyooor. Bu arada, daha da benzer görünüm yakalamak için açık yeşil tonlarında bir lens de kullanabilirsiniz :) Böylece daha derin bakışlarınız olabilir.

Dudaklar için:
Geldik dudaklaraaaa :) Öncelikle itiraf etmeliyim ki doğuştan şanslı değilseniz ne yaparsanız yapın (botox filan hariç tabi) böyle bir görünüm elde etmek zor. Ancak düzenli olarak yumuşak bir diş fırçasıyla fırçalanan ve nemlendirilen dudaklar her zaman daha dolgun daha kırmızı daha sağlıklı kalacaktır. Dudak makyajında genelde pastel tonları tercih eden Angelina, rujuyla aynı renkte pastel bir dudak kalemi uyguluyor, ardın da fırçası ile rujunu uyguluyor. Nadir de olsa kırmızı ruj kullandığını da görüyoruz.

Sonuç olarak, "Güzele herşey yakışır" miti doğru olsa daaa, bazı püf noktalarla küçük mucizeler de mümkün ;)

 ---------0----------0----------0----------0----------0-----------0--------

Of the rare people, who is loved both women and men, Angelina Jolie!! Beautiful and benevolent star! She is like a haute couture design for world :) So I wanted to make a post about her classic makeup. She usually prefers to reveal her eyes and naturel nude colours for skin and lips. But she sometimes prefers red for her perfect lips.. So let's starttttt:

For skin:
She has a light skin color, so after moisturizing to skin, make a nice base with a foundation. You have to choose it, same colour with your skin. Then apply a natural colored concealer to brighten your eyes. The quality of the products we use here are so important. After the base, apply peachy, bronze blush to your cheekbones, it can sometimes be rose-coloured too.

For eyes:
I wanna remind you the eyes are the most important part of this makeup again. She has light and sparse eyebrows, so firstly fill them with a light brown eyebrow pencil. After that, make a smokey line out of your eyes with a dark gray, smoked eye shadow. Repeat this part for the outer corner of eye gold. Then apply the black eyeliner towards the inside out, and thin to thick. After this, curl your lashes, then you are ready for your false lashes. Then apply lots of mascara to your all lashes.. If you want to same look, you can use light green contacts, if you want :)

For lips:
And the liiipss :) Firstly, I have to confess that, if you haven't got the lips like this in yor nature, you will never have the lips like that, of course unless botox etc. :) But if you brush them with a soft toothbrush and moisturize them regularly, you'll have more thick, more red and more healthy lips.. She usually prefers the nude - pastel colours for her lips, but we can rarely see her with red lips.. Firstly, she uses a lip pencil with the same coloured rouge. Then apply the pastel lipstick with its brush.

As a result, although such a "everything suits to beautiful" sentence, it is possible to create little miracles with some tricks ;)


2 yorum:

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...