22.07.2011

Kayaköy - First Day of Holiday / Tatilimin İlk Günü


Herkese selamlar!! Daha önce de bahsettiğim gibi bu yaz tatil için Fethiye'deki Kayaköy Sanat Kampı'nı seçtim. Yeşiliyle, mavisiyle, güzel havasıyla, yemekleriyle, ritmiyle, herşeyiyle muhteşemdi.. Ben de tatilimin güzel parçalarını sizlerle post post buluşturmaya karar verdim. Umarım hoşunuza gider.. İlk gün kampımıza varıp, taş odalarımıza yerleştikten sonra (isteyenler için çadır ve çardak gibi seçenekler de mevcut) nefis ev yemeklerinin ardından, hep beraber köy kahvesine gittik. Orada eski adı "Levissi" olan Kayaköy'ün tarihini anlatan çok dokunaklı bir belgesel izledik. Çok trajik bir hikayesi var Kayaköy'ün.. 1923 Yunanistan - Türkiye nüfus mübadelesiyle, bütün eşyalarını evlerini bırakarak gitmek zorunda kalan Rumların ve onların yerine Yunanistan'dan getirilen Türklerin vatanlarından ayrılış hikayesi.. Gelen Türkler, giden Rumlardan sayıca az olduğundan evlerin çoğu boş kalarak harabeye dönmüş durumda. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi Levissi şuan bir açık hava müzesi konumunda.. Belgeselden sonra 30 dk lık bir dağ tepe yürüyüşü yaparak bu evleri, kiliseleri ve köyden kalan diğer yerleri gezdik. Ardından da yine teyzelerin hazırladığı enfesss akşam yemeği ve hafta boyunca yer alacağımız sanat atölyelerini seçmemiz için tanıtımlarla ilk günümüzü tamamladık... :) Atölyelerle ilgili post ise yakındaa.. :)

Not: Aslında bu bir stil/moda postu değil, ama merak edenlere :) :
Bluz: Bershka
Şort: Pull&Bear
Saç bandı: Accesorize
Sandalet: Marks&Spencer
Çanta: Zara
Bileklik: Polo Garage

---------------------------------------------------------------------

Hello sweeties!! Like I've told you before, I chose Kayaköy in Fethiye for this holiday. It was really amazing place with greens, blues, fresh air, delicious foods, rhytim and everything about it.. So, I decided to meet you with the nice moments of the holiday.. I hope you'll like it.. First day, after the arriving, we settled in stone little houses. (If you want, there are different options like tents and arbors) After a perfect lunch, we went to village square all together and watched the very touching documentary of Levissi's History.. (Levissi is old name of Kayaköy) Levissi has a really tragic history.. If I tell you in a short way: The Greco-Turkish War continued until 1922 when there was a population exchange between the two countries when the national boundaries were redrawn. As a place for Greek craftsmen to carry on their trades, the hillside settlement presented no problems. These could be carried out in small sheds and workshops but the town was no use to the Turks once it became part of their country because they were farmers. In effect what happened after the war was that the local Turks were sympathetic and assisted the Greeks to move out of Kayakoy and the town became a ghost town. Like you can see on the photos below.. So, it is a pathetic separation story.. After the documentary, we had a hiking for 30 min. and travelled that ghost houses, churches and much more.. After all of these things, we had a perfect dinner (yes, I won't forget the foods :) ) and we watched the exhibitions of the art workshops which we'll be involved for the next days.. :) The post about the art workshops is coming soon... :)


PS. Actually, this isn't an outfit post, but if you wonder :) :
Top: Bershka
Short: Pull&Bear
Headband: Accesorize
Sandals: Marks&Spencer
Bag: Zara
Bracelet: Polo Garage 
 
8 yorum:

 1. Çok güzel fotoğraflar. özendim eylül ayında bende gitmek istiyorum kayaköy e =)

  YanıtlaSil
 2. Lunapark Queen22/7/11 23:28

  Teşekkürlerr :) Kesinlikle tavsiye ediyorum.. Bambaşka bir ruhu var oranın..

  YanıtlaSil
 3. very pretty outfit, that location you went to seems so nice, and scenic!

  natalie
  http://lucyandtherunaways.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. bu resimleri görünce bir bakayım dedim karaköy sanat kampı diye internetten sitelerinden bile çok harika bir tatil gibi gözüküyor kimbilir gerçeği nasıldır inşallah biz de gideriz bir gün :))

  YanıtlaSil
 5. Lunapark Queen23/7/11 13:53

  Natalie, thank you so much :)

  Edacım, gerçekten çok güzeldi, inş siz de gidersiniz :)

  YanıtlaSil
 6. Hey, I follow now your amazing blog!! Hope you follow me back...:)
  Mela xx

  http://melamusings.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 7. so beautiful there! love the top you're wearing :)

  couturelust.com

  YanıtlaSil
 8. Lunapark Queen23/7/11 22:05

  Mela, thank you so much for your great comment! :)

  Tessa, I liked your taste :p thank yu <3

  YanıtlaSil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...