3.08.2011

Changing the hair colour? - Saç rengi değişikliği?


"Saç renginizden sıkıldınız değil mi? Zaten yazın deniz güneş aktı böyle garip birşey oldu. Bir değişikliğe ihtiyacınız var ayrıca. Böyle hem güzel hem değişik birşeyler.. Hmm.. Ne renge boyatsak acaba saçları? Ay kolay da değil karar vermek, ya kötü olursaa.. :( " Eğer okurken kafanızı salladıysanız, bu yazı tam da sizin için :)

1. Öncelikle, eğer nasıl bir değişiklik istediğinizden tam emin değilseniz, acele etmeyin. Kuaföre gitmeden, birkaç hafta önceden alın randevunuzu, böylece üzerinde düşünebilirsiniz.

2. Konu üzerinde biraz çalışın. Dergilerden, internetten istediğiniz saç renklerindeki modellerin fotoğraflarını kesin saklayın; biraz esmer, biraz kızıli sarışın, kumral.. Bu size hangi rengi istediğinize karar vermeniz açısından oldukça yardımcı olacak. İlhamın nereden geleceği hiç belli olmaz! :)

3. Makyaj tarzınızı değiştirmeye hazır olun, yeni bir saç rengi belki daha bronz olmanızı gerektirir, ya da değişik bir göz makyajı, yeni bir ruj.. :)

4. Kaliteli bir şampuan ve bakım kremi kullanın. Özellikle renk koruyucu özellikte bir ürün tercih edin, tabi saçınız aşırı kuru ya da yağlıysa buna uygun ürünler de kullanmayı ihmal etmeyin.

5. Saç düzleştiricileri, maşalar gibi ısı ile şekillendirmemizi sağlayan aletler saçımıza zarar veriyor. Saçları ısıya karşı koruyan bakım kremleri bu zararı minimuma indiriyor. Özellikle sarışınların saçları daha ince yapılı olduğu için bu konuda hassas davranmaları gerekiyor.

6. Saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlamakiçin önerebileceğim bazı reçeteler de var. Eğer kuaförünüzde bu tür bir uygulama yaptırma imkanınız yoksa, zeytinyağı, maydanoz suyu veya elma sirkesi saç renginizi bir güzel parlatacaktır.

NOT: Aşağıya türünün en iyi örneği olarak seçtiğim saç rengi örnekleri var :) Benim kendim için seçtiğim Beyonce ve Jennifer Lopez'in renkleri arasında.. :) Sizin favoriniz hangisi?
---------------------------------------"Are you bored with your hair colour, aren't you? The sun has already made flowed your hair colour to a strange colour.. There is also a need to change. Such a nice thing and something different... Hmmm.. What colour go best to my hair? It's not easy to decide. If will it be bad??" If you confirmed this with your head while you were reading this, this post is exactly for you!! :) 

1. If you're not sure a change is what you want, don't rush into it. Book an appointment a few weeks in advance and mull it over.  

2. Have a consultation. Take plenty of magazine cuttings of the colour you want; a few pictures of the blonde, brunette, red (delete as applicable) you like will give your colourist a good idea of the look you want. Inspiration can come from anywhere! :) 

3. Be prepared to change your make-up, a new hair colour may require you to wear a bit more bronzer, different eyeshadows or lipstick.

4. Use a good quality shampoo and conditioner. Have a set for protecting colour and also another if your hair has other needs (for instance it's dry like mine) and alternate. 

5. Heat styling will fade an all-over colour, especially if it's been applied over blonde hair, so always use a heat protector before tonging or straightening. 

6. I offer some prescription at-home Gloss Shines to keep your colour bold between visits. If you head to a different salon that doesn't offer this service, olive oil, parsley water or apple vinegar will boost your colour nicely.

PS. You can see colours I chose the bests of sections below. My choice for my own is a kind of Jennifer Lopez and Beyonce.. What's yours? :)

Assistant Source: Elleuk

4 yorum:

 1. bu blog için benim fotoğtaflarımı kullanabilirdin :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Kim olduğunu bilseydim, en azından düşünebilirdim :)

   Sil
 2. Saçlarına bayıldım! Kuaförünü öğrenebilir miyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi kendimin kuaförüyüm aslında :) Bu konuda yakında bir post yayınlayacağım..

   Sil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...