5.09.2011

Lacy Dreams


Yine bir stil postuyla sizinleyim. Bayram öncesi çekilmiş bu fotoğrafları yayınlamak bugüne kısmetmiş :) Hatırlıyorum da iş çıkışı güneş batmadan birkaç kare yakalayalım diye nasıl da koşmuştuk. Ucundan kıyısından da yakaladık biraz, zaten dikkat ederseniz bazı fotoğraflarda hava neredeyse kararmış.. Tam gün batımı postu oldu bu :) Bu sefer, evdeki hazırlık aşamasından da bir fotoğraf yayınladım. Normalde çok abartmam biliyorsunuz ama nedense bu fotoğraflar üzerinde ışık oyunları yapmayı çok sevdim. Bakalım siz de sevecek misiniz? Vee sıra geldi ürünlereee:


Dantel Bluz ve kolye: H&M
Küpeler: Koton
Şort ve çanta: Mango
Bilezikler: Accessorize 
Body: Stradivarius

---------------------------------------------------

I'm here with a new style post. I've taken those photos nearly one week ago but I could just post them today :) I could remember that we run to catch some photos under the sunlight after work. And we did it :) But you can still see some photos in twilight :) This time, I added one photo from preparing times at home. You know, I normally don't play so much on photos, but for these photos, I really wanted to make some light games on them... I loved it so much.. I wonder that if you also like it, let me know :) And the products:

Lace blouse and necklace: H&M
Earrings: Koton
Short and bag: Mango
Bracelets: Accessorize
Body: Stradivarius


6 yorum:

 1. Lovely and romantic pictures!
  Come back soon to visit my blog, I'll be waiting for you!!

  Cosa mi metto???

  YanıtlaSil
 2. Thank you sweety :) I often visit your blog because of following :) You are on my reading list :)

  YanıtlaSil
 3. Çok duru bir güzelliğin&tarzın var. Gülüşün filan çok hanımefendice:) Bence ve eminim bir çok kişice de çok hoşsun :)

  YanıtlaSil
 4. @Justuntitled, çok teşekkür ederim.. O sizin kibarlığınız, nezaketiniz :) Güzel yorum..

  YanıtlaSil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...