26.10.2011

VAN İÇİN TEK YÜREK!!!


Hepimiz çok üzgünüz.. Hepimizin yüreği parçalanıyor... Önce şehit haberleri, ardından Van Depremi çok talihsiz zamanlar geçiriyoruz. Uzun süredir canım ne post yapmak istiyor, ne modadan bahsetmek, kendimi suçlu hissederim gibi geliyor sanki.. Hala enkaz altında kurtarılmayı bekleyen insanlar var, kaç gecedir soğukta açıkta yatan, içecek su bulmakta zorlanan, bebeklerini doyuramayan, temizlik sorunları yaşayan, ailesini, yakınlarını kaybetmiş olan... Çok çok acı.. 

İşte şimdi empati yapma zamanı. Şimdiye kadar yaşanan olaylarda, hep toplumca üzülürdük ancak iş aktif olarak birşeyler yapmaya, yardım etmeye geldi mi, hep "nasıl olsa birileri yardım ediyor, aferin onlara, ne iyi insanlar, zenginler yardım etsin" mantıklarıyla hareket edilirdi. Belki de uzun zamandır ilk defa bu acı depremde, toplumca beraber hareket ediyoruz. Çevremde maddi durumu iyi olan/olmayan herkes yardım etmek için elinden geleni yapıyor, çırpınıyor. Bunu görmek gerçekten güzel, keşke hiç yaşanmasaydı bütün bunlar ve görmek zorunda kalmasaydık, ama oldu.. Şimdi bize düşen, elimizden ne geliyorsa yapmak.. Detaylı yardım bilgisini blogumun sol tarafında görebilirsiniz, işinize yarayacak birçok şeye yer veren bu bumads Hürriyet Bumerang'ın düzenlediği ücretsiz sosyal sorumluluk reklamı.. Ay sonuna kadar yayında olacak bu gadgetı siz de bloglarınızda yayınlayarak daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

En çok ihtiyaç duyulan şeyleri sıralayacak olursak: Sıcak tutacak giysiler, ısıtıcılar, çadır, battaniye, içme suyu, bebek bezi, bebek maması, kadın pedi, konserve gıdalar, el feneri... 

Yardımlarını iletmek isteyenler için birçok kargo şirketi (Yurtiçi, MNG, Aras, PTT Kargo...) ve bazı belediyeler (Şişli, Kadıköy, Kartal..) ücretsiz olarak destek veriyor, yardımlarınızı ulaştırıyor.

Kızılay'ın 55 TL değerinde gıda paketi de çok makul bir öneri, bağış bilgisini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz, Van yazarak satın alabilirsiniz diye biliyorum;


Ya da operatöre hiçbir ücret ödemeden 2930'a  Akut'a 5 TL değerinde boş bir mesaj atabilirsiniz. Iphone'lar "." yazıp yolluyorlar. Bunlar belki de enkaz altından bir hayatın kurtarılabileceği son saatler, desteğinizi esirgemeyin, şuanda enkaz altında bekleyen, yaşamak için son mücadelelerini veren o can, sizin canınız da olabilirdi, unutmayın.

Aynı şekilde Kızılay'a 5 TL bağış için 2868'e boş bir mesaj atabilirsiniz.

BÜTÜN GELİŞMELER VE BİLGİLER İÇİN DE BU SİTEYE BAKABİLİRSİNİZ;  

Lütfen, duyarsız kalmayın, elinizden ne geliyorsa yapın, az çok fark etmez...

Yakında görüşmek üzere...

***************************************************


ALL HEARTS FOR VAN!!!

After all the terorism things, In Turkey, Van (Ercis), Our people have lived a terrible earthquake (7.3).. There are lots of dead (680) people.. Injured people (1700) And there are still lots of people under crashed buildings, trying to survive, waiting for help.. It's so important to help them now.. Maybe, last hours.. And the people need water, blanket, clothes (keeping warm), tents, lights, heaters... If you wanna help them, you can investigate these links:Thanks for your kindness..

That's why I didn't post anything for a while.. I didn't feel like that.. I'm so sorry, like everone in Turkey...  

See you soon..

6 yorum:

 1. cok haklisin.. ayni duygular icindeyim... :(

  YanıtlaSil
 2. Lulu's life, bugünleri de atalatacağız canım inş hep birlikte..

  YanıtlaSil
 3. I love this, your posts are always great, I love to follow!
  Please see mine :)

  http://thepileofstyle.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Thank you so much! :) I'm already following you from the day I saw first time your blog :) You're great too!

  YanıtlaSil
 5. Queencim : ) duyarli postlarin icin tesekkurler. Ve de guzel yorumlarin icin. Senin de yeni postlarini bekliyorum.

  YanıtlaSil
 6. Aylincim, çok teşekkürler, çok yakında geri dönüyorum :)

  YanıtlaSil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...