31.08.2011

İpana Blogger Event for Clinic Line


Geçtiğimiz perşembe günü Galata Building'teki İpana Blogger Etkinliğine davetliydim. Şimdiye kadar bilimum diş macunu diş fırçası denemiş ben, bu etkinliğe gerçekten merakla gittm. Aradığımı da buldum sonunda :) Uzman diş hekimlerinin ve hepimizin Doktorum programı sayesinde yakından tanıdığı Dr. Aytuğ Kolankaya'nın da bizimle olduğu, çok keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Ayakta diş muayeneleri bile oldu. :)

 Söyleşimizin ana konusu Türkiye'nin ilk diş macunu markası olan İpana'nın (Evet, bende bilmiyordum, öğrenmiş oldum) yeni ürünü olan Clinic Line serisiydi. Bu seri, daha önce piyasaya sürülen İpana Pro-Expert'in çok daha geliştirilmiş ve eksikleri tamamlanmış son sürümü diyebiliriz. :) Daha önce dişlerimizin hassasiyet hissetmemesini sağlarken, artık bir yandan da o hassas dişlerimizi koruyor. Çok güzel bir benzetmeydi ben de burada kullanmak istiyorum: Kolunuzu ateşe tuttuğunuzu farzedin, birçok dişmacunu kolunuzu uyuşturuyor ama kolunuz yanmaya devam ediyor. Ancak Clinic Line, kolunuzun da minimum hasar görmesini sağlıyor, koruyor. Bu gerçekten önemli birşey bence. Bu sebeple de ilaç segmentinde yer alıyor şimdilik sadece seçkin büyük eczanelerde bulunuyor. Ancak eylül sonlarına doğru süpermarketlerde de satışa sunulacakmış. Hassasiyete karşı korumayı ön plana çıkarsalar da çürüklere karşı koruma, diş eti problemleri gibi konularda da oldukça gelişmiş, son teknolojiye sahipmiş :) Maksimum fayda için serinin diş fırçası, diş macunu, gargara ve diş ipinden oluşan ürünlerini birlikte kullanmak gerekiyor. Sevgili İpana ekibi, bizlere de birer set hediye etti, bu sayede yakında sizlerle deneyimlerimi dürüstçe paylaşabileceğim. İlk denemelerimden söyleyebilirim ki gargaranın da macunun da tadı çok güzel :) Ayrıca diş ipi de nane tadında desem!! :)

Ayrıca ilk kez gittğim Galata Building çok güzel bir cafeymiş, keşfetmek güzel oldu, süper de bir terası var aklınızda bulunsun. Adres bilgilerini aşağıdaki fotoğraflarda göreceksiniz.

İkramlara da değinmeden geçemeyeceğim çünkü bunu gerçekten hak ediyorlar. Çeşit çeşit mezeler, yemekler midemizden önce gözlerimize ziyafet yaşattı. Çikolatalı brownie ile yaşadığım aşk aşağıdaki fotoğraflarda görünüyor zaten. Bizi bu kadar harika ağırladıkları için de hem P&G'a hem de Medyaevi'ne teşekkür etmek istiyorum.

Son olarak, etkinlik için seçtiğim kıyafete gelince, elbisem Zara, kolyem Accessorize, bileziklerim H&M + Accessorize, ayakkabılarım Kemal Tanca, fularım ise Kadıköy'den bir pasajdan :)

Görüşmek üzere, kendinize iyi bakın.. Herkese iyi bayramlaaaar!!! :)

--------------------------------------------------------------

Last thursday, I was invited to İpana Blogger Event in Galata Building. I was tried lots of toothpastes and toothbrushes since today. So while I was going there, I was really curious. And finally, I found what I was looking for. :) We had chance to chat with proffessional and famous dentists, and it was a really very funny event for me :)

The main subject of our conversation, İpana's (the first toothpaste brand of Turkey) new product's, Clinic Line's launch. It's really good and improved set. Especially, it's perfect for too sensetive teeth. And it also conserves your gingivas and enamels.. For me, it's very important to have all these in one toothpaste. For maximum effect, you should use the set's dental floss, toothbrush, toothpaste and gargle all together.They gifted us a perfect Clinic Line set luckily! And so, I can try it and tell my trust opinions to you :) But, I can say hat now, toothpaste's and garglr's taste is so good for my first try.. :) And the dental floss has a mint taste too!

By the way, Galata Building is a really nice cafe.. So glad for exploring that! And I recommend.. I has also have a good terrace.. You can find the address details in photos below.

I can't pass the treats too.. It realy deserves it :) Lots of kind snacks, foods made happy our eyes before the stomaches, as you see in photos below :) I wanna say thanks to Medyaevi and P&G Team..

Lastly, the outfit I chose for this event: My dress is from Zara, necklace is Accessorize, bracelets are H&M + Accessorize, shoes are Kemal Tanca, and scarfe is from a store I can't remember the name in Kadıköy :)

See you soon, take care of yourself!! :)

28.08.2011

The Recipe of Dress = Blue + Floral + MaxiBu mavi elbiseyi geçen sezon Mango'dan almıştım ve çoook severek giyiyorum. Maxi elbiseler, etekler inanılmaz rahat gerçekten, iyi ki bu yaz onların yazı yani :) Mavi elbisemi petrol yeşili Zara çanta, H&M ayakkabılar ve Accessorize güneş gözlüklerimle kombinledim. Fotoğraf birkaç gün önce M. tarafından çekildi.

Bu arada dokuuuz günlük bayram tatilinin ilk gününü geride bırakmış bulunuyoruz. Tatil ne güzel şey! :) Herkese süper mutlu, gezmeli tozmalı bir tatil diliyorum! :)

Aşağıdaki mavi minibüse bittim! Yolda tesadüfen karşılaştık.. Karavan niyetine binip gezmek istiyorum.. :)

--------------------------------------------------

I bought this blue dress from Mango last season and I'm wearing it so gladly. Maxi dresses and skirts are really so comfortable and I'm so happy since it's one of the trends of this summer. :) I had matched my blue dress with petrol green Zara bag, H&M shoes and Accessorize sunnies. The photos have taken by M. a few days ago.

By the way, my nine days holiday's first day is over. It's holiday in Turkey because of Ramadan Feast. How beautiful is holiday! :) I wish everybody a happy holiday! Travel so much! :)

I loved the blue mini-bus below! We just met randomly with each other.. I wanna travel with him using it as a caravan.. :)

27.08.2011

How to be a stylish girl? - Nasıl stil sahibi olunur?

Üzerine ne giyerse giysin yakıştıran, düz beyaz bir tişörtle bile stil sahibi olan insanların sırrını bilmek ister misiniz? Açıklıyorum! :) Önemli olan ne giydiklerinden çok onları giyme şekilleri, nasıl kombinledikleri, hangi aksesuarlarla canlandırdıkları. Ve herşeyden önemlisi ruh hali.. Eğer harika bir elbisenin içinde kendinize güvenmiyor ve mutsuz hissediyorsanız, bilin ki kimse sizi güzel bulmayacak. İçinde kendinizi güvende hissettiğiniz, sizi yansıttığına inandığınız, gururla taşıyabileceğiniz giysiler seçerseniz, güzelliğinizle pırıltınızla herkesin gözlerini kamaştırabilirsiniz.
 
1. Ne giyerseniz giyin, gurur ve özgüvenle taşıyın. Öncelikle anahtar kelime özgüven, giydiklerinizin ne kadar eski ya da çirkin olduğu kimsenin umrunda değil. En berbat gününüzde bile çekici olabilirsiniz, bu sadece davranışlarınıza bağlı!

2. Son 6 ayda giymediğiniz giysileri dolabınızdan atın. Acımasız olun! Hoşlanmasanız bile dolabınızdaki yeni giysilerinizi ayırın, çünkü onları güzel gösterecek harika aksesuarlar bulabilirsiniz.Eğer gardırobunuz modadan tamamen yoksun bir haldeyse, kendinizi yeni bir stille ödüllendirin :)

3. Alışverişe çıkarken yanınıza güvendiğiniz, dürüst bir arkadaşınızı alın. Alışverişe sabah erken saatlerde sağlam ve temiz bir kafayla çıkmak her zaman daha iyidir. Çünkü daha hevesli, enerjik ve yaratıcı olursunuz.Acele etmeden, gerekirse bir kıyafeti 2 3 kez deneyerek, gerçekten beğendiğinize emin olduktan sonra alın. Ayrıca unutmayın, size en yakışan ve herkesin bayılacağı bir kıyafet asla çok pahalı olmak zorunda değil. Ama altına göz kamaştıran çok güzel ayakkabılar giyin.. Ayakkabı önemlidir. Ayakkabı kadınların en büyük silahlarındandır.. :) Ayrıca ayakkabınız giysinizi bütünlemelidir. Spor giyindiğinizde şık topuklu ayakkabılar yerine rahat spor ayakkabıları tercih etmelisiniz.

4. Eleştirileri dikkate almanız stilinize fayda sağlar. Eğer yakın bir arkadaşınız sizi kenara çekip stilinizle ilgili birşeyler söylüyorsa, görünüşünüzü bu doğrultuda biraz değiştirmekten çekinmeyin. Ama şunu da unutmayın, eğer gerçekten stilinizle ilgili sevdiğiniz birşey varsa, sadece başkalarının düşüncesine göre de değişmeyin, yoksa farklılığınız yok olur. Bu durumda olumsuz eleştirilere kulaklarınızı tıkayın, vaktinizi harcamaya bile değmez!

5. Kıyafetleriniz çok pahalı ya da özel bir tasarımcının markasını taşımak zorunda değil. Stil sahibi olmak ve iyi giyinmek konusunda en dikkat çeken isimler incelendiğinde, onların sırtını asla bir markanın adına ya da logosuna dayamadığı görülür. Tabi ki herkes marka giyebilir ama sadece o markayı giymiş olmak sizi stil sahibi yapmaz. Eğer bir parçanın kumaşı, dikişi kaliteliyse, güzelse, size yakıştıysa, onun için sonuna kadar gidebilirsiniz, verebileceğiniz tüm fiyatları da verebilirsiniz, ama sadece adı için küçücük ve özelliği olmayan bir parçaya küçük servetler ödemeyin. Hele ki bunu, o marka popüler olduğu için ya da herkes sevdiği için sakın yapmayın. Çünkü klonlanmış gibi gezmekten, herkesle pişti olmaktan daha kötüsü olamaz, bu sizin kendinize haslığınızı yok eder, farklılığınız kalmaz..
6. Size neyin yakıştığını iyi bilin ve bu doğrultuda alışveriş yapın. Bazen çok moda olan birşey sizin vücut yapınıza hiç gitmeyebilir. Mesela çok kalın bacaklı birinin daracık tayt giymesi, kısa bacaklı birinin diz üstü çizme giymesi genelde felaket bir görünüm yaratır. Her zaman vücut şeklinize göre giyinin ama bir yandan da gözünüz moda dergilerinde, moda sitelerinde olsun, mutlaka size uyacak birşeyler çıkacaktır. Cesur olun!

7. Spor yapın ve sağlıklı beslenin! Spor yaptığınız zaman vücudunuz endorfin salgılar, bu da kendinizi çok daha iyi ve mutlu hissetmenizi sağlar, doğal olarak bu durum da görünüşünüze yürüyüşünüze duruşunuza herşeyinize yansır. Ayrıca doğru yiyecekler cildinizde, dişlerinizde ve saçlarınızda harikalar yaratabilir. Böylece hem görünümünüzü hem özgüveninizi artırabilirsiniz.

Not: Bu post için fotoğraf seçerken özellikle günlük ve sıradan kıyafetler seçmeye çalıştım. Gördüğünüz gibi hiçbiri benzeri bulunması çok zor ya da çok ilginç bir tasarım değil ancak doğru kombin ile, taşıma şekli ile, özgüvenle ne kadar harika görünüyorlar değil mi? :)

--------------------------------------------------------

Do you admire stylish people who always seem to look good in any outfit? Yes, the clothes may look great on their own, but the way you wear them is just as important. If you have a fabulous outfit but you look totally embarrassed, no one else will like it either. Wear the outfits that you create with pride and confidence, and your beauty and the beauty of your clothes will shine through!
1. Take pride in what you wear. Confidence is key when you want to look good in your clothing, no matter how old or boring it is. You can look hot on even your worst days, you just need the attitude!
2. Clear your wardrobe of clothes that you haven't worn in over 6 months. Be ruthless! Leave newer items even if you don't like them, as you may find accessories to put together a great look. If your wardrobe has shrunk considerably, treat yourself to some new style!

3. When shopping for new clothes, bring a trusted friend to your favourite shopping centre. Start early in the morning when you're bright and enthusiastic. Don't rush in; try on items 2 or 3 times, make sure you're in love with them and remember that the best clothes often don't need to be expensive #Wear gorgeous shoes. They should match your entire outfit, no exceptions. Or, they can give your outfit that little pop you need. The shoes and clothing should match, so if you're going with cute sweat pants, don't team them with formal high heels with it. Try a pair of comfy sneakers or cute flats!

4. Take on board criticism, provided it is constructive. If close friends pull you to one side and say something, then consider it advice to modify your look slightly. But remember, don't change what you love just to suit others; forget the insults because they're not worth your time!
5. Outfits don't have to be highly priced or designer labels. The hottest fashionistas will usually never be seen dead in clothes with brand logos splashed across them. If a piece is well tailored, attractive and suits you, then go for it, but don't pay a small fortune for something because it has a name on it, or even worse, because everyone else likes it! There's nothing worse than being a clone, it ruins your self-esteem and makes you completely forgettable.
6. Keep in mind what looks good on your body. The hottest fashions may not be right for some, and style will always trump fashion. Dress for your body shape, but keep an eye out for clothes in fashion shoots, on the web and in magazines that you might like. Be adventurous!
7. Work out and eat right! When you work out your body releases endorphins which boost your mood immensely, making you feel much better about yourself and your image. The right foods can also do wonders for your skin and teeth, improving your overall look and self-confidence!

PS. I tried to choose photos including casual outfits of these stylsh girls. You can easily find items similar like those. But we can see that how stylish they are with right combination and self-confidence.. Aren't they? :)
Thanks to Nicole Wilson

23.08.2011

Funny Office StyleDikkatli olanlar anlamıştır.. :) Smokey Make Up Postunu hazırladığım gün makyajımı silmeye kıyamadım ve giyinip bütün gün böyle gezdim :) Geçen cumartesi olmalı.. Hatta ilk fotoğrafta göründüğü üzere, yine bir alışveriş merkezindeyim :) Ama bu sefer kendim için değil, gerçekten! :) Yakınlarım için fikir beyan ediyorum sadece :) Bakın nasıl da masum masum oturmuşum :)) Bu arada boynumdaki fuları birkaç yıl önce bir pasajdan aldığımı hatırlıyorum.. Geri kalanlara gelincee:

Gömlek: Herry
Etek: Stradivarius
Ayakkabı: Kemal Tanca
Kolye: Accessorize
Bilezikler: H&M
Çanta: De Vib
Küpeler: Teyzemin hediyesi

----------------------------------------------------------

If you are carefull, you've noticed that.. :) The day I prepared Smokey Make Up Post for you, I was unable to spare it :) So I was with it all day :) I think it was last saturday.. As you see on first photo, I'm in a shopping centre again :) But, this time was not for myself! I swear! :) I was just giving some hints to other people.. :) Look that! How blameless I am in first photo :)) By the way, I remember that I had bought the scarf on my neck from a local shop a few years ago..  If you ask the rest of them:

Shirt: Herry
Skirt: Stradivarius
Shoes: Kemal Tanca
Necklace: Accessorize
Bracelets: H&Ö
Bag: De Vib
Earings: Gift from my aunt
Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...