27.11.2013

Essence Gel Nails At Home Launch!


Merhaba! :) Bugün sizlere geçenlerde katıldığım çok keyifli bir etkinlikten bahsedeceğim. Avrupa'da oldukça popüler olan ve ülkemizde de sadık müşteri kitlesini hemen oluşturan kozmetik markası Essence, evde jel manikür uygulaması yapabileceğimiz bir set üretmiş! Buna ben çok sevindim çünkü hep protez tırnaklara ve çıkmayan ojelere özenir ancak çok sağlıklı bulmadığım ve fiyatları çok yüksek olduğu için uzak dururdum. Essence'in tatlı ekibiyle önce W Hotel'de nefis bir kahvaltı yaptık, ardından da jel manikürü deneyimledik.

Uygulamadan kısaca bahsetmek gerekirse, önce tırnak kütiküllerimizi geriye doğru ittirip, özel cleanser ile temizliyoruz. Ardından jel baz uyguluyoruz. Jel bazı LED makinesinde 60 sn. kuruttuktan sonra tekrar cleanser ile temizleyip, istediğimiz renk ojemizi uyguluyoruz. Oje kuruduktan sonra ise özel jel top coat u uygulayıp yine LED makinesinde 60 sn. kurutuyoruz. Ardından son kez cleanser ile temizliyoruz veee tırnaklarımız hazır! Suda bozulmuyor, asetonla çıkmıyor, 10 güne kadar bozulmadan dayanıyor! :) Hatta üzerine istediğiniz renk oje sürüp sonra silebilirsiniz, jel maniküre zarar vermiyor. Bunun yanında jel bazı ve jel topcoat u uygularken ne çok kalın ne çok ince sürmek gerekiyor. Yoksa tırnakta şekil bozuklukları oluşabiliyor, biraz pratikle hemen halledersiniz ;) Ben fotoğraflarda göreceğiniz gibi sadece yüzük parmaklarımda denedim. İşin en güzel yanı da asetonla çıkmayan bu ojeyi bir köşesinden kaldırıp soyarak çıkartıyorsunuz :) Ortalama ömrü ise 10 gün civarıymış. Jel bazın, topcoat'un ve cleanser'ın fiyatları ortalama 5-6 TL.. Ayrıca bu uygulama için LED makinesini de almak şart ve o da 62 TL.. İlk başta pahalı gibi geliyor ama manikürcüye gidip protez tırnak yaptırmak 80-90 TL civari ve yaklaşık üç haftada bir 60 TL'ye bakımını yaptırmak gerekiyor. Sadece shellac yaptırayım deseniz o da 10 gidiyor ve her seferinde en az 45 TL vermek gerekiyor. Bunları düşününce acayip karlı, makineyi bir kez alıp kendi kendinize sonsuza kadar jel manikür yapabilirsiniz :) Hem maddi açıdan hem de zamandan tasarruf...

Blogger arkadaşlarımı da görme fırsatı bulduğum bu güzel etkinlik için çok tatlı Essence ekibine teşekkür ediyorum :) Ve sırada fotoğraflar... Yorumlarınızı bekliyorum bu manikürle ilgili, sorunuz olursa da seve seve cevaplarım! ;)

Hi guys! Last week i had chance to try Essence's gel manicure set.. It's called Essence gel nails at home and you can do it yourself easily! :) After a great breakfast with my sweet blogger friends we tried the gel manicure and i loved it! It's so easy and it stays 10 days long!! So here the photos of my experience.. I hope you like them :) I couldn't tell whole application of gel nails in English because i don't have so much time now, this is a really busy week! Sorry about that :( But if you want to ask something about gel nails etc. just leave a comment and i'll reply it! :) Thank you for your all time support guys! Is there anyone who has tried this gel manicure before? Waiting comments, kisses!!!

-Z-3 yorum:

 1. the launch looks so fun!!!
  great pics
  xx
  http://anoddgirl.blogspot.com.au

  YanıtlaSil
 2. essence son zamanlarda bayaaa atak yaptı,ürün çeşidini de geliştirdi valla hayranlıkla takipteyim :D
  http://bizimkiz.blogspot.com/

  YanıtlaSil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...