26.12.2013

New Year Eve Dresses

 

Yılbaşına doğru gün sayarken o gece için programı olanlar çoktan ne giyeceğinin telaşına düşmüştür :) Bu gece için benim önerim, kırmızı, siyah, gümüş ve dore tonlarından yana.. Ayrıca parlak dokuları, simleri, pulları ve satenleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece burada dikkat etmek gereken nokta, hem iddialı renkleri hem de iddialı dokuları kullanırken, elbisenin modelini sade tutmak önemli bence. Vücuda tam oturan bodycon kesimli bir elbise çok şık olabilir. Straplez elbiseler de gayet güzel bence.. :) Sizin için örnek olsun diye www.tbdress.com dan birkaç elbise seçtim. Ama siz bütün modelleri görüp fikir edinmek isterseniz, bu linkede tıklayabilirsiniz: http://www.tbdress.com/Cheap-Cocktail-Dresses-4352/ Yoksa siz çoktan karar verdiniz mi elbiseniz için? :)

The new year eve is almost here! While counting the days, i'm just thinking about what to wear at that night! :) I'll prefer red, black, golden or silver shades.. And it think shimmery and shiny details are good ideas too.. But if you use attractive colors and shiny materials together, you should prefer a simple dress, like a bodycon dress. So you'll look classy ;) 

While i was searching new year eve ideas on internet, i discovered www.tbdress.com and it has lots of amazing dresses. There are lots of kinds of dresses like cocktail dresses, prom dresses, homecoming dresses, formal dresses.. And i think cocktail dresses are süper suitable for new year eve! I added my favourites below but you can find all cocktail dresses in this link: http://www.tbdress.com/Cheap-Cocktail-Dresses-4352/

I really wonder that what kind of dresses are you planning to wear that night? I want to make everything great with my family and friends. I’m planning tos tay at home as i said yesterday, what are your plans guys? ;)

-Z-2 yorum:

  1. Great ideas and lovely dresses :) new post is on my blog :)

    YanıtlaSil
  2. Bayıldım elbiselere ben payetli olanları tercih ederdim :)

    YanıtlaSil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...