20.01.2014

Golden Rose Velvet Matte Lipstick & Paris Compact Powder Review


Yeni bir makyaj postu ile karşınızdayım! :) Bugün size Golden Rose'un iki farklı yeni ürün çeşidinden bahsedeceğim.. Yine gruplandırıp, pratik bir şekilde neleri sevdim, neleri sevmedim yapacağım.. Bu uygulama o kadar çok sevildi ki, benden sonra bir sürü blogger ürünleri bu şekilde anlatmaya başladı :) Faydam olduysa ne mutlu...

Hi guys! Here is a new make up most for you! Today i tried Golden Rose Cosmetic's new velvet matte lipsticks and paris compact powder. You can find my opinions in English under the photos ;)

Golden Rose Velvet Mat Ruj
Neleri Sevdim?
1- Ben 03 (nude tonlarında) ve 18 (kırmızı tonunda) olanı deneyimledim. 03, altyapısında somon yani hem şeftali hem pembe notaları barındıran bir nude ton, rengini çok sevdim. 18 ise tam bir kırmızı.. Ürün fotoğraflarında ışıktan biraz daha açık renk görünüyor ama dudaktaki hali doğru renk.. Ne çok koyu ne açık, tam bir kırmızı.. :) Ayrıca, 09, 10, 19 ve 20 serinin diğer beğendiğim ve denemek istediğim renkleri oldu, bu renkleri de buraya tıklayarak görebilirsiniz.
2- Yapıları hakkında konuşacak olursak, dudakta kadife ve mat bir his bırakıyorlar, ağırlık yapmıyorlar. Bu önemli ve güzel bir özellik. Ayrıca içlerinde E vitamini var dudağı kurutmuyor, aksine biraz nemlendiriyor ve paraben içermiyor.
3- En çok kapatıcılığını sevdim. İyi kapatan kırmızı bulmak pek zor değil ama konu nude olunca, genelde dudakta parlatıcı gibi, yok gibi durur rujlar.. Bu nude onlardan değil :) Olduğu gibi rengini verip kapatıyor.. Bu en sevdiğim yönü oldu rujların..
4- Fiyatları online store'da 11,25 TL.. Yani çok uygun, bu kalitede bir ruj için harika..
5- Kalıcılıkları normal bir ruj için oldukça güzel..

Neleri Sevmedim?
1- Ruj yapısı gereği mat olduğu için, dudaklardaki çizgilere dolma eğiliminde.. Bu yüzden kullanmadan önce dudaklara peeling yapıp ardından da  iyice nemlendirmenizi tavsiye ederim.. Özellikle nude çizgileri göstermeye çok yatkın..
2- Kırmızı ruju temizlerken dikkatli olmanızı tavsiye ederim çünkü dağılıp yayılma eğiliminde biraz :) Yalnız başınızayken dikkatlice temizlerseniz sorun yok :)) Bu arada dudağınızda bu ruj varken kimseyi öpmeyin ;))

Golden Rose Paris Compact Pudra
Neleri Sevdim?
1- Bu pudranın 12 farklı rengi var, her cilt tonuna uygun geniş bir renk yelpazesi olması önemli bir artı.. Bendeki rengi 61 numara, buğday tenliler için uygun bir ton..
2- Kapatıcılığı orta derecede.. Bu kimi için artı, kimi için eksi bir özellik.. Transparan pudra ihtiyacınızı rahatlıkla karşılar, cilt rengini daha yumuşak gösteriyor.
3- Cilde pürüzsüz, canlı ve kadifemsi bir görünüm katıyor..
4- Kalıcılığı da orta derecede, makyaj bazıyla uygularsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz.
5- Üst dokusunda bulunan Eiffel Kulesi çizimi ve ismindeki Paris pudrayı daha çok sevmenizi sağlıyor :) Paris'e kim hayır diyebilir ki?
6- Fiyatı yine rujlar gibi çok uygun, online store'da 13,50 TL'ye satılıyor, buraya tıklayarak alabilirsiniz.

Neleri Sevmedim?
1- Kullanırken hafif tozutma yapıyor.. Aslında bu dokusunun çok sert olmamasından kaynaklanıyor ki bu fırçaya rahat gelebilmesi açısından iyi bir şey. Ama daha kremsi bir pudra isterseniz bu çok uygun olmayabilir.
2- Pudramı süreyim bütün gün yüzümde dursun çok kalıcı olsun derseniz, bu pudra sizi tam anlamıyla tatmin etmeyebilir, gün içinde bir iki kez tazelemek daha iyi sonuç verir.


Golden Rose Velvet Matte Lipstick: As its name it gives you a velvet touch to your lips.. So soft and matte.. It covers your lips well and stays for long hours.. I tried 03 nude and 18 red colours. Especially the nude one is my favourite. Golden Rose has a online store but the shipment is  just for Turkey. Sorry for you :( But you can find same colours in another brands too ;)

Golden Rose Paris Compact Powder: It has 20 different colors and it's really important. There are lots of colors for every skin tone. Mine is no:61 and good for my skin. It also gives a soft velvet touch to my skin and i loved it too! I hope you liked this post guys, kisses! ***

-Z-

3 yorum:

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...