9.01.2014

Perfect Dress For Perfect Time!


Özel günleri özel yapan şeylerden biri kesinlikle giyilen elbiseler! İnsan gerçekten de nasıl giyiniyorsa öyle hissediyor. Siyah denizkızı bir tuvaletin içindeki bir kadınla bebek mavisi uçuş uçuş kabarık mini etekli bir kadının aynı tavrı sergilemesi beklenemez. Giydiği elbisenin ağırlığı, ruhu mutlaka kendinden bir parça katar içinde bulunan kadına.. Bu yüzden doğru etkinlik için doğru elbise seçmek çok çok önemli! Yakın arkadaşınızın düğününde dans etmek ve eğlenmek istiyorsanız hareketlerinizi kısıtlamayacak bir miniye yönelmelisiniz. Ama düğün ağır bir mekanda gerçekleşiyorsa ya da evlenen kişi yakın bir akrabanızsa o zaman siz de gecenin ağır toplarından olabilirsiniz, uzun bir tuvaleti sizden güzel kimse taşıyamaz :) 

Bir de ev sahibinden öte ev sahibi olma durumu var. Eğer birinin yanında dıdının dıdısının düğününe gidiyorsanız, o zaman fazla süslenip çok öne çıkmamaya dikkat edin derim. Yoksa herkes sizi gelinin ya da damadın akrabası sanıyor. (Bkz. Denedim biliyorum) :)) 

Mezuniyet törenlerinde ise kızlar mutlaka çocuksu değil de çekici görünmek, öğrenciliğin yanı sıra içindeki kadını da o gece arkadaşlarına göstermek ister. O yüzden her ne kadar anneler "Kızım bak bu fiyonklu pembiş elbise tam senlik tam yaşına göre" dese de, kızlar "Of anne ya daha dar mini bir şey yok mu?" diye anneyi es geçip mağaza görevlisine yönelecektir. Benim tavsiyem ise o gece nasıl rahat edeceksiniz öyle giyinin ama aşırı dekolteden kaçının derim. Çünkü bunu deneyip gecenin ortalarında göğüslerini toparlayamayan ya da dans ederken bütün iç çamaşırını sergilemek durumunda kalan arkadaşlarım oldu :) Hele bir de alkol işin içine girerse elbise başka alemde siz başka alemde.. :) O yüzden siz siz olun, tedbirinizi alın.. ;) 

Yaz sezonuna hazırlıklar başlarken sizin için de fikir olsun diye hazırladığım elbiseler 8wd.co dan.. Gerçekten çok güzel elbiseler var ben hepsine bayıldım, özellikle buradaki mini kokteyl elbiseleri favorim, fiyatlar da uygun... Buradaki uzun gece elbiseleri de çok güzel.. Seçmek çok zor :) Siz olsanız özel bir gece için nasıl seçim yapardınız, neye dikkat ederdiniz?

Special dresses makes the days special! And every woman wants to be brillant in this kind of days.. Every dress creates a new spirit, a new behaviour on women.. So, it's so much important to choose right dress.. Think a lady who wears shiny fluffy mini baby blue dress.. And think a lady who wears black long evening dress.. Can you imagine the same behaviours? No.. :) Dresses effect your mood..

If you are going a best friend's wedding and if you want to have fun and dance, prefer a mini cocktail dress.. You'll feel more comfortable with it. But if it's your relative's wedding or a very special night, you can wear a long evening dress.. 

For graduation parties.. :) Every mom wants to make cute her little girl with bows and pink.. But girls want to show charming and sexy side of her and want to wear something mini like a bodycon dress, right? :) Yeah, i know it.. But if you ask my opinion, wear what you feel comfortable in it but don't go for too much low-cut.. I know some of my friends had some emberessing times with alcohol at graduation party, so just be careful!

I chose all these wonderful dresses from 8wd.co There are really lots of amazing dresses for very affordable prices. If you are looking for a mini cocktail dress click here, or if you are looking for a floor lenght chic evening dress click here.. I loved all of them and it was hard to choose some of them to put here :) You should really see all of them.. Btw, which one is your favourite?? :)

-Z-
2 yorum:

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...