17.03.2014

2014'te Gelin Olacaklar Burayaaaa! :)


Selam! Bu yaz çok sevdiğim yakın arkadaşlarım evleniyor! :) Onlarla birlikte ben de görüyorum ki dışarıdan bir peri masalı gibi görünen bu süreç işin içine girdikçe pek öyle olmuyor.. Nişan bohçası ayrı dert, çeyizi ayrı dert, gelinliği ayrı dert, düğün mekanı ayrı dert, oturacak ev bulmak ayrı dert.. Ne zor işmiş! :) Benim şu sıralar o taraklarda bezim olmadığı için ben de onların heyecanlarına ortak olup, araştırma yapıyorum.. Hangi saç modeli hangi gelinliğe daha uygun, hangi saç aksesuarı, hangi duvak, hangi gelinlik, hangi nişan elbisesi.. Hatta beyaz eşyada hangi marka, ev tekstilinde hangi marka, dekorasyon fikirleri, semtlere göre ev kiraları, nişan bohçasına neler konur, ne nereden alınır inanın şimdiden uzman oldum :))) Buradan bütün fıstıklarıma da harika bir düğün ve sonsuz mutlu bir evlilik diliyorum 

Bu postta da onlar için gelinlik araştırması yaparken en çok üzerinde durduğumuz gelinlik konusuna değinmek istedim. Gözlemlerime göre öncelikle vücut tipinize göre hangi modeli seçmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Kimine straplez çok yakışıyor, kimine hiç yakışmıyor.. Kimi denizkızı modeli seviyor, kiminin beli, kalçası bu modele pek uygun olmuyor.. İşin ilginç yanı, birçok genç kız daha lisedeyken hayatında kimse olmasa bile kız arkadaşlarıyla "Ay ben gelinlikte straplez severim!" vs. gibi bir diyalogda bulunmuştur. Ama iş gelinlikçiye gidip denemeye geldiğinde, aklınızda olanın tam tersi bir modelin üzerinizde çok daha iyi durduğunu fark edebiliyorsunuz. :) O yüzden önce sabit fikirli olmayıp birkaç farklı modeli denemek en iyisi.. 

Bir de diktirme konusu var ki hiç sormayın.. Arkadaşlarım iki ay boyunca her hafta sonlarını mağaza mağaza gezip gelinlik arayarak geçirdi.. Ya uçuk fiyatlar, ya demode modeller derken sonunda bir parça kalbinizi çalmayı başarıyor :) Ama bu oldukça yorucu ve uzun bir süreç benim gözlemlediğim kadarıyla.. Umarım siz girdiğiniz ilk mağazada hayalinizdeki gelinliği bulabilecek kadar şanslısınızdır.. Diktirmek ise ayrı dert, çünkü öncelikle güvenilir ve tecrübeli bir terzi bulmanız gerekiyor. Ardından kumaştan emin olmanız gerekiyor. Provalar vs. derken o da yorucu bir süreç ve en önemlisi de risk alıyorsunuz.. O yüzden diktirecekseniz son aylara bırakmayın derim..

Size ilham vermesi açısından birkaç model ekledim bu posta, son elbise ise kına gecesini şık bir mekanda yapanlar için.. ;) Eğer daha fazla model görmek isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz, sevgiler , öpücükler! ;* http://www.ericdress.com/list/Online-Wedding-Dresses-2014-102483/

Hi sweeties! Some of my close friends are getting married this summer! It is really exciting and it looks like a fairy tale.. But if you close them enough, you can discover the hard parts of it too : ) For a marriage you need to preapre lots of things! Wedding dress, engagement dress, places for wedding and engagement ceremonies, finding the right house, furnitures, decoration ideas, gifts, hair, make up… You have to think about all of them and there are so many more things to organise.. It’s a wonderful thing to get marry with the right person but it’s really hard and stressfull to organise all these things..

My friends thought most about wedding dress subject. They all had dreams from highschool years about what kind a wedding dress will suit them most. But when they started to try they saw that everything has changed : ) For example, one of my beautiful friends never wanted to wear a strapless wedding dress but she already bought one! : ) The best advice about finding to right wedding dress: try try try! : )

I wanted to show you some wedding dresses 2014 models to give you an idea.. My choies are from Ericdress wedding dress . Now, let’s talk about what we need to complete our Ericdress wedding apparel and which one suits best for different body types… Btw, you can see more wedding dresses by clicking this link: http://www.ericdress.com/list/Online-Wedding-Dresses-2014-102483/


If you want to look both simple and stylish, if you don’t like fancy things so much that wedding dress is just for you! Especially it’s perfect for country weddings..


I also love mermaid kind of wedding dresses! It's also so cute and royal.. It looks so adorable with the ribbon and lace details..


This wedding dress is really chic! If you have a great, fancy wedding you can cheese something like that.. You'll also look so thin in it ;) 


If you are brave enough, you can decide this one! :) I loved fancyworks on the tail mostly.. The tail is so long and it looks so beauiful. But don't forget to have close friends near you! They'll help to carry it! :) 


And i also loved this one! This is maybe not for wedding but you can wear this one for engagement ceremony, or for your best friends wedding.. Isn't it awesome?? :) I really loved it! Red is perfect and it looks great on almost every skin color.. It's a magical color so enjoy it! :)

Guys, thank you for being here! I hope you liked this post.. I really wonder to hear your favourite one.. Tell me at the comment section. :) And have a great week! 

I have a very special post tomorrow.. Don't forget to visit, i'm serious!! ;) We'll celebrate something very special! Love you!! <3 font="">

-Z-

6 yorum:

 1. Beğendiğim gelinliğin fiyatı şaka gibi :) evlenme arefesinde olan bizler için çok aydınlatıcı bir post olmuş gerçekten zümracım ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oldukça uygun değil mi :) Ben de şaşırıyorum genelde.. İnternetten almak biraz riskli gibi görünüyor ama fiyat ve model olarak oldukça başarılı olduklarını itiraf etmeliyiz :)

   Sil
 2. ayyyy... bir daha mı evlensem napsam :P ilk gelinlik muhteşem :)

  http://samiraslifeandstyle.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahah :) İnsan gerçekten bu muhteşem gelinlikleri görünce özeniyor :))

   Sil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...