31.03.2014

Ölçülü Kas Nasıl Alınır? + Kas Modelimdeki Degisiklik...


Herkese merhaba! :) Bu postta kaş rengimde yaptığım değişikliği ve kaş renginizi nasıl birkaç ton açabileceğinizi anlatmıştım. O post sizin tarafınızdan o kadar sevildi ve ilgi gördü ki, ben de son zamanlarda kaşlarımla ilgili yaptığım bir diğer değişikliği sizinle paylaşmak ve size de bilgi vermek istedim. 

Daha önce de söylediğim gibi, kaşlar yüz ifademizi belirliyor.. Bu yüzden doğru şekillendirilmesi çok ama çok önemli.. Ayrıca yanlış alındığında kaş kökleri küsüp, tekrar çıkmayabiliyor.. Bu da sizi sonsuza dek yanlış bir kaşla yaşamak durumunda bırakabiliyor.. Hazır konu açılmışken, eğer kaşınızda dökülme ya da bölgesel boşluklar varsa o bölgeye her akşam ortadan ikiye kesilmiş sarımsak dişi sürebilirsiniz.. Birkaç gün içinde farkı göreceksiniz, evet biraz kötü kokuyor ama denedim ve memnun kaldım :) Bunun dışında Bepanthol ve badem yağını da deneyebilirsiniz, hatta karıştırıp öyle de deneyebilirsiniz, işe yaradıklarını duyuyorum..

Gelelim konumuza.. Türkiye'de maalesef birçok kuaför salonunda ölçülü kaş almak hakkında hiçbir şey bilinmiyor. Her yüz şekline göre olması gereken kaş zaten doğuştan belli! Kaş, trendlere göre değişebilen bir şey değil arkadaşlar! İnce kaş moda diye o kaşları inceltirseniz, ince kaşın modası geçtiğinde dövmecilerde alırsınız soluğu.. O yüzden çok ince ve çok kalına gitmeden yüzümüzün doğal yapısına uygun kaşı tercih etmeliyiz. Şimdi, size ölçülü kaşın nasıl alınacağını örneklerle anlatmaya çalışacağım..


Örneğimiz, tescilli yüz güzeli Angelina Jolie :) Kimsenin O'nun kaşlarına bir itirazı olmaz diye tahmin ediyorum :) 1 numaralı ok, kaşın başlaması gereken noktayı gösteriyor. Düz bir şekilde aynaya baktığınızda burun kanadınızdan ve göz pınarınızdan geçen çizgi kaşınızın başlama noktasını belirliyor. 2 numaralı ok, kaşınızın neresinde kavis olması gerektiğini belirliyor. Yine burun kanadınız ile düz bir şekilde karşıya baktığınızda göz bebeğinizden geçen çizginin devamı tam kavisinizin denk gelmesi gereken nokta oluyor. 3 numaralı ok ise kaşın bitme noktasını belirliyor. Burun kanadınız ile gözünüzün bitiş noktasını hayali bir çizgi ile birleştirdiğinizde vardığınız nokta işte tam kaşınızın bitiş noktası oluyor.. Şimdi gelelim bendeki değişikliğe..


Yukarıdaki kolajda ilk fotoğraf eski kaşım.. Fotoğraflarda düz bir şekilde durmamışım ama en uygun bunları bulabildim şu anda :) Eski kaşıma baktığınızda çizginin altında 1-1,5 cm.lik bir fazla uzunluk göze çarpıyor. Ayrıca kaşımın kavisi tam ortada gibi duruyor. Kolajın alt kısmındaki fotoğrafta ise kaşımın bitiş noktasının normale döndüğünü ve kavisin biraz daha dış kısma kayarak doğru yeri bulduğunu kolayca görebiliyoruz.


Şimdi de daha düz bir fotoğraf üzerinde bakalım.. Yine de fotoğraf tam düz olmadığı için, sonuç daha doğru görünsün diye 1 numaralı çizgiyi sol taraftan aldım. Burun kanadı bitimi -> göz pınarı -> kaşın başlangıç noktası = Doğru! İkinci çizgideyse, burun kanadı bitimi -> göz bebeği -> kaşın kavisi = Yine doğru! :) 3 Numaralı çizgide ise burun kanadı bitimi -> göz bitimi -> kaş bitimi = Aa yine doğru! :)) 

Gördüğünüz gibi bu yolu izlerseniz siz de ideal kaşınızın nasıl olması gerektiğini bulabilirsiniz. Kaşlarınızı modaya ve geçici trendlere göre değil, yüz şeklinize göre şekillendirin lütfen.. Ama ince kaşlılar, seyrek kaşlılar, açık renk kaşlılar tabi ki makyajdan her zaman yardım alabilir.. Kaşlarınızı sevin, yanlış alıp küstürmeyin :)))

Ölçülü kaş alan yer nereden bulacağız derseniz bu gerçekten kolay değil :( Ben de uzun süredir bulamıyordum.. Bakırköy çevresinde otıuranlara Zeytinlik Mahallesi'nde Kızılay'ın çaprazında bulunan Primavera kuaförde Süleybe Hanım'ı önerebilirim.. Kendisi aynı zamanda salonun sahibi ve eğitimini yurdışında tamamlamış, ölçülü kaş alımına çok özen gösteriyor ve çok titiz.. Tabi yine gidip de memnun kalmayan olursa sorumluluk almış olmayayım :))) Ben artık oraya gidiyorum, giderseniz selam da söylersiniz..

Eee ne duruyorsunuz? Hadi elinize bir kalem alın ve ayna karşısına geçip ölçün hemen, sizin kaşlar ideal durumda mı? Yorumları bekliyorum..

Sevgiler :**
-Z-

Hi babes! :) How are you? If you remember i told about my eye brow color in this post and now it's time for the eye brow shape! Eye brows are really important because they effect our mimics and they help to tell our feelings.. So, be careful about them! :) You can see my change and the stripes for ideal eye brow shape.. So, look at the mirror now, take a pencil too! How are your eye brows?? :)

With love :**
-Z-

2 yorum:

  1. çok aydınlatıcı bir post olmuş kaş önemli
    kadını gösteren kaşı ve saçıymış dimi ama :)

    YanıtlaSil
  2. Bende bu teknikle almıştım kaşlarımı, yıllardır aynı ama ne zaman kuaföre gitsem o şekli bozuyorlar bende kendim almaya çalışıyorum =/

    YanıtlaSil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...