6.07.2014

Uzun Elbise Giyme Rehberi


Merhaba! :) Yine bir özel gün elbiseleri postuyla geldim.. Bu sefer konumuz uzun elbiseler.. Birçok özel günde kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen uzun elbiselerin çok yanlış kullanımlarına rastlıyorum ve bu durum ciddi bir görüntü kirliliği yaratıyor.. Ben de birkaç ufak noktayı hatırlatarak bir farkındalık yaratmak istedim.. Fotoğraftaki elbiseler TBDress'teki uzun elbise favorilerim, bunlara ve daha fazlasına ulaşmak için bu linke tıklayabilirsiniz diyor, anlatmaya başlıyorum.. http://www.tbdress.com/Cheap-Pageant-Dresses-5589/

1. Uzun elbise seçerken çok görünen yerlerind belirgin ve uzun dikişler olmamasına dikkat edin, bu elbiseyi basit gösterir.
2. Elbisenin renk-kumaş seçimi çok önemli. Her renk her kumaşı kaldırmıyor, dikkat edin :) Mesela hem saks mavisi hem de tafta istiyorsanız çok kaliteli bir seçim yapmak zorundasınız.
3. Ütü inanılmaz önemli..! Uzun elbisenin bütün havası kötü bir ütüyle mahvolabilir aman dikkat edin!
4. Ve tabi ki elbisenin boyu.. Lütfen ayaklarınız görünmesin :)
5. Madem uzun bir elbise giyiyorsunuz ve ayaklarınız görünmeyecek, elbisenin altına rahat edebileceğiniz dolgu ve yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz, hatta etmelisiniz :))
6. Dekolte konusunu abartmayın. Derin bir yırtmacınız varsa hem sırt hem de göğüs dekoltesi vermeyin.. Birini seçin.. Ama yırtmaç yoksa göğüs ve sırt bir arada olabilir.. Çok abartmamakta fayda var..
7. Boyun ya da omuz detayı olan bir elbiseyse, ya da sırtın üst kısmında detay varsa, bunları öne çıkarmak için saçlarınızı toplu tercih edebilirsiniz.. Straplez elbiseler içinse yarım toplu ya da açık saçlı modeller güzel olabilir..
8. Uzun elbiseler yeterince gösterişli olduğu için takı seçimlerinizi de en sadelerden tercih edin derim, belki toplu saç ile iri küpeler olabilir ama bileklik ve kolye konusunda kesinlikle zarif kalın.. Sadece küpe ve yüzük kullanacaksanız yüzüğü biraz büyütebilirsiniz. ;)

Hello guys! Here is a new special dresses for special days post! This time, i wanted to write about cheap pageant dresses . If you want to prefer a long dress, you should definetely check these ones. My favourites are from TBDress.com and you can find much more dresses there by clicking this link: http://www.tbdress.com/Cheap-Pageant-Dresses-5589/ I also want to say something about wearing long dresses.. The fabric's quality and color match is really important. Some colors don't go with every fabric. So be careful! Also, ironing is so important.. You should also choose the right lenght.. We don't want to see your feet under this beautiful dress and so you can choose comforable heels with it :) Finally, don't use so much jewels.. The long dresses are already so charming and attractive and if you use too much jewels it won' be look good.. Less is better :) Kisses!

-Z-


1 yorum:

  1. These all look gorgeous! I really love the details on that blue dress. What a stunner!
    the-creationofbeauty.blogspot.com

    YanıtlaSil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...