18.08.2014

Santorini Part 2 - Sunset in Oia !


Veee işte Yunan Adaları turumun en güzel anları :) Santorini gününün sabahı bu postta anlattığım gibi Fira'da ve Perissa Beach'te geçirdikten sonra sıra geldi ikinci durak olan meşhur Oia'ya.. Oia'yı (İya diye okunuyor) meşhur yapan şey tabi ki gün batımı ve eşsiz manzarası.. Dünya'da güneşin en güzel battığı, en romantik yerlerden biri olarak kabul ediliyor Oia.. Hatta bu yüzden Angeline Jolie ve Brad Pitt Oia'dan ev almış ve 6 yıldır her yaz gelirlermiş. Bu yıl Haziran ayında da yıl dönümü kutlaması için buradalarmış.. :) Biz Oia'ya 6 gibi vardık ve gün batımından önce kasabayı keşfedip yemek yiyecek vakit bulabildik.. Fotoğraflarla devam edelim mi? ;)Santorini'ye ulaşım şeklinin önemli bir parçasının eşeklerle sağlandığını bir önceki postumda anlatmıştım. Bu yüzden eşekler buranın simgesi gibi olmuş ve her yerde eşek simgesi görmek mümkün.. :)
Yine de gezmeye başlamadan önce güneşi batıracağımız, manzaranın en güzel olduğu kaleye çıkıp etrafı bir yokladık.. Birkaç da fotoğraf çektik, iyi ki çekmişiz çünkü gün batımı saatinde değil fotoğraf çekmek ayakta duracak yer bulmak bile imkansızdı :)
İşte Yunanistan'ın meşhur rakısı Ouzo! Santorini'de manzaranın izlendiği kaleye giden yol üzerinde bir sürü güzel restoran var. Fiyatlar genelde oldukça yüksek ve manzaralar genelde muhteşem :) İşin kötü yanı bizim seçtiğimiz restoranın adını hatırlamıyorum :( Ama ingiliz ve baya yaşlı bir kadın işletiyordu, iki tane de köpeği vardı. Yunan Adaları'na gelmişken geleneksel deniz ürünlerini de denemek istedik. Ben deniz ürünleriyle çok arası olan biri değilimdir ama yine de sevdim. Siz seven biriyseniz eminim bayılacaksınız :) Sunumlar gayet güzel ve porsiyonlar oldukça büyüktü. İki kişi yediğimiz bu yemeğe 40 Euro gibi bir ücret ödedik diye hatırlıyorum.


Gün batımı saatinde keman ve gitar eşliğinde romantik ezgiler yaratan bir çift de ortaya çıkıyor.. Atmosferi siz düşünün :) Dikkat edin sağınızdakine solunuzdakine aşık olmayın!! :)


İşte saat yaklaştıkça gündüz bomboş olan kale dolmaya başlıyor..Dünyanın dört bir yanında yüzlerce insan güneşi batırmak için toplanıyor..


Favori ailem :)


Veee işte muhteşem manzarasıyla Oia! :)


Pembe gökyüzü ne demek Oia'da anlıyorsunuz...

Güneş battıktan sonra kalabalıktan bir alkış yükseliyor :) Bütün Oia alkışlıyor, güzel bir an gerçekten :) Doğaya ait her gün tekrarlanan bir durumun değerinin bilinip, saygı duyulduğu, her gün kutlandığı bir yer Oia.. Dönüş yolunda ise yüzlerce insan aynı dar yollardan geçmeye çalıştığı için inanılmaz bir insan trafiği oluyor.. Oranın yerlileri eminim bu saatlerde sokağa çıkmıyordur yazın..

Ve akşam gemiye döndüğümüzde havuz başında animasyon ekibinin güzel bir müzik şöleniyle günü noktalıyoruz. Santorini gitmeden önce de en çok görmek istediğim adaydı, tur bittikten sonra da en sevdiğim yer oldu. İleride tur olmadan birkaç günümü ayırıp tekrar gitmek isterim.. Yorumlarınızı bekliyorum :) Yakında Atina ve Pire postu geliyor! Öpüyorum..

-Z-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...